Opel ziņas: mācies Presto un brauc ar Opel jau rudenī!

Lietoto auto tirgū Latvijā Opel atrodas starp iecienītākajām automašīnu markām. Opel ziņas vēsta, ka pagājušajā gadā no visām reģistrētajām lietotajām automašīnām Opel veidojis 6,6% tirgus daļu ar reģistrētiem 1228 automobiļiem. Ne velti šī automašīna ieņem vietas visbiežāk iegādāto auto topā - arī internacionālā līmenī tas tiek uzskatīts par vienu no uzticamākajiem automobiļiem, tāpat arī šī marka attaisno sevi no ekonomiskā skatu punkta - lietotu Opel sludinājumu portālā dalder.lv pārdošanai piedāvā pat zem 1000 EUR. Turklāt šī marka lepojas ar ilgu kalpošanas laiku, tāpēc tas ir izdevīgs ilgtermiņa ieguldījums.

Kārtojot auto vadīšanas eksāmenu CSDD, Opel gan neatrodas to automašīnu sarakstā, kas izlozes kārtībā varētu tikt piešķirta kā eksāmena auto. Vērtējot pēc auto iegādes statistikas, gan jādomā, ka nākotnē arī šī marka varētu tikt iekļauta starp valsts eksāmena automašīnām. Tomēr tikmēr, kamēr spekulējam par šo iespēju, tie, kas nolēmuši, ka 1. automašīna būs tieši Opel, to ērti izmēģināt varēs vismaz apmācību procesā autoskolā.

Rīgas autoskola Presto sadarbībā ar Opel ziņas piedāvā tiesību iegūšanas sprintu - pateicoties inovatīvajam un modernajam apmācību modelim, tiesības nokārtot iespējams pat tik neticamā ātrumā kā mēneša laikā! Veiksmīga tiesību ieguve un kursantu apmācība ir autoskolas prioritāte, tāpēc īpašs uzsvars tiek likts tieši uz mērķtiecīgu tiesību iegūšanu pēc iespējas īsākā laikā.

Cik ilgi stiepsim gumiju?

Dažkārt nākas dzirdēt par situācijām, kad apmācības nebeidzami tiek vilktas garumā. Opel ziņas gan vēlas uzsvērt, ka auto vadīšanas prasmju pilnveide un apgūšana turpinās visas dzīves garumā - šī skola turpinās arī pēc autoskolas pabeigšanas. Ja vēlamies būt labi auto vadītāji, nepieciešams apzināties savas kļūdas uz ceļa, tās analizēt un izsvērt, kā noteiktajā situācijā būtu varējuši rīkoties labāk. Ja ar šādu attieksmi pieiesim auto vadīšanai, mūsu braukšanas stils ne vien būs daudz līganāks un pasažieriem tīkamāks, bet arī soda kvītis pie automašīnas stikla vairs neredzēsim. Tomēr mirklī, kad pārstājam mācīties, uzrodas arī soda punkti, no kuriem būtu varējuši izvairīties, ja vien neuzskatītu sevi par jau visu zinošiem tikai tāpēc, ka tiesības jau ir kabatā.

Autoskolā gan apmācību procesam ir savas laika robežas. Kopumā kopš teorijas eksāmena nokārtošanas CSDD, gada laikā jānokārto arī vadīšanas eksāmens. Ja šajā termiņā kursants neiekļaujas, tiek dots vēl 1 gads, lai braukšanas eksāmenu nokārtotu, taču tādā gadījumā arī teorijas eksāmens būs jākārto atkārtoti. Tas nozīmē ne vien pamatīgi stiept gumiju, bet arī paaugstināt kopējos izdevumus par tiesību iegūšanu.

Statistikas dati apliecina, ka motivācija būtiski krītas 3 mēnešus pēc apmācību uzsākšanas, tāpat arī iespējas veiksmīgi pabeigt autoskolu. B kategorijas tiesības šajā laikā nokārtot ir iespējams. Tas nozīmē, ka ar 1 vasaru pietiks, lai Opel ziņas saistošākā sadaļa kļūtu dažādu automašīnu modeļu salīdzinājums.

Kā tikt pie Opeļa jau rudenī?

Pirmais un svarīgākais solis pretim Opel ir tiesības, un līdz tām Presto autoskola Opel ziņās sola aizvest topošos kursantus ar 3 galvenajām apmācību priekšrocībām, kas to izceļ citu starpā:

  • Iespēja brīvi mainīt instruktoru pēc sirds patikas
  • Iespēja braukt ik dienas, arī brīvdienās un svētku dienās
  • Iespēja vadīšanas prasmes apgūt dažādu marku automašīnās

Lai vēl saulainajā Latvijas rudens pirmajā pusē ar jauno opelīti aizlaistu līdz jūriņai un izbaudītu pēdējās siltās gada dienas, jau šobrīd jāsāk strādāt pie tiesību ieguves. Teorijas kursā ietilpst 11 nodarbības, standarta apmācību programmā paredzētas 2 nodarbības nedēļā un 1 nodarbības garums ir 4 stundas.

Lai tiesības iegūtu pēc iespējas īsākā laikā, galvenais priekšnoteikums ir Presto sniegto priekšrocību apzināta izmantošana. Braukšanas nodarbību apmeklēšana ik dienas būs gana intensīva, tomēr tas ļaus braukšanas prasmes pilnveidot daudz ātrāk, auto vadīšanu pārvēršot ikdienišķā ieradumā. Tā ātrāk izdosies piešauties pie tehniskajiem aspektiem un nebūs jādomā, kā pārslēgt ātrumus vai kurā brīdī jāspiež sajūgs - tas viss nāks arvien dabiskāk, pateicoties ikdienas praksei. Jau 10 dienu laikā iespējams iziet valstī noteikto 20 nodarbību ciklu - Presto 1 nodarbības garums ir 90 minūtes. Optimāli kursantam vajadzētu braukt vismaz 3/4 reizes nedēļā, lai tiesības iegūtu 3 mēnešu laikā.

Instruktoru nomainīt būs veselīgi, lai pārliecinātos par savām vadīšanas spējām arī citā automašīnā, kā arī psiholoģiski tas palīdzēs sagatavoties CSDD eksāmena atmosfērai, kad blakus tāpat sēdēs pavisam cits instruktors. Iespējams, cits instruktors norādīs uz kļūdām vai niansēm, kas nav noslīpētas strādājot ar 1. instruktoru. Tāpat instruktoru nomaiņas iespēja sniedz iespēju izvairīties no situācijas, kad apmācības tiek vilktas garumā. Ja liekas, ka temps ir pārāk lēns un braukšanas prasmēs nav jūtams progress - laiks aiziet pie cita instruktora!

Visbeidzot, šoreiz Opel ziņas vēlas aicināt ne vien izmēģināt Opel vadīšanu, bet arī apgūt, kā braukt ar Volkswagen Golf, Audi A3 un BMW. Jo tieši kādu no šīm mašīnām būs jāvada eksāmenā. Pārzināt tehniskās un figūru izpildes nianses katrai no šīm automašīnām ir ļoti svarīgi, jo tikai tā būs iespējams veiksmīgi ne vien uzsākt braukšanu, bet arī tikt galā ar 1. eksāmena uzdevumu un izpildīt “garāžas” vai “paralēlās parkošanās” figūru.

Vēlies būt moderns instruktors?

Opel ziņas sadarbībā ar Presto aicina pievienoties autoskolas kolektīvam un uzsākt sadarbību, sūtot pieteikumu Zigmāram Jansonam uz zigmars@presto.lv.

Darbs Presto būs īstā vieta, Ja Tev piemīt mūsdienās tik aktuālās digitālās prasmes, ja pārvaldi latviešu, krievu vai angļu valodu, sirdī jūti skolotāja aicinājumu, Tev patīk automašīnas un tiesības Tev ir jau vismaz 3 gadus. Lai kļūtu par instruktoru, vajadzīga I līmeņa augstākā izglītība, bet pasniedzējam - maģistra grāds.

Autoskola vajadzības gadījumā var nodrošināt automašīnu, taču, ja Tev jau ir Opel, droši apmācības varēsi vadīt arī ar savu automašīnu. Jāņem tikai vērā, ka arī vadītāja pusē vajadzīgi tie paši pedāļi, kas kursanta pusē. Tomēr arī par to vairāk varēsi uzzināt jau tad, kad būsi pieteicies vakancei. Tāpat autoskola piedāvā finansēt vajadzīgās apmācības, lai pārkvalificētos par instruktoru vai pasniedzēju. Ja vēlies nomainīt nodarbošanos, kāpēc ne tagad? Covid ir ne vien krīzes, bet arī jaunu iespēju laiks.

Jaunā gada apņemšanās vēl var piepildīt!

Vai atceries, kādas bija Tavas vēlēšanās sagaidot 2021? Varbūt starp tām iemirdzējās arī vēlme pēc Opel ziņas cienīga auto modeļa - Astra, Combo, Mokka, Meriva, Tigra vai Zafira. Kurš visvairāk Tev iet pie sirds? Lai arī jaunais gads jau ir pusē, vērtējot šo faktu no puspilnas glāzes (un nevis pustukšas) viedokļa - Tev vēl ir pusgads, lai jau šajā pat gadā kļūtu par autovadītāju!

Presto ir 1. autoskola Baltijā, kas piedāvā līgumu parakstīšanu attālināti, tādējādi autoskolu nozarē ienesot caurspīdīguma un atklātības principu pret topošajiem kursantiem. Arī Covid laikā ne visas autoskolas nodrošina iespēju līgumu noslēgt attālināti, tomēr Presto ļauj ne vien katrā laikā iepazīties ar līguma saturu un tiešsaistē to pārlasīt, bet arī parakstīt līgumu vien dažu minūšu laikā.

Izpēti līgumu, teorijas nodarbību sarakstu un uzsāc mācīties jau tagad presto.lv! Lai jau rudenī varētu ripot ar savu pirmo personīgo Opel! Un kad uzsāksi braukšanas nodarbības, arī reģistrācija tām būs pavisam vienkārša - online grafikā ērti varēsi pārskatīt brīvos laikus pie visiem Presto instruktoriem visā Latvijas teritorijā un pierakstīties pie vēlamā!

Vēl nesen Presto tiesības ieguva 79 gadus vecā Irma. Presto youtube kanālā piedāvā iedvesmojošu video stāstu par viņas ceļu pie tiesībām. Un ja jau varēja Irma, kāpēc lai nevarētu Tu?

LV / Opel